НАВЧАННЯ SCADA TRACE MODE
При виборі обладнання для свого виробництва необхідно керуватися не лише співвідношенням ціна/якість, а й тим фактом, що виробник представлений в Україні. Основні умови, які допомагають ухвалити рішення при виборі на користь правильного програмного забезпечення:
Наявність цих вимог є показником того, наскільки серйозно виробник ставиться до ринку країни, на території якої він реалізовує свою продукцію та гарантією, що клієнт ніколи не залишиться без необхідного сервісу.
Виробництво завжди розвивається та вдосконалюється. Такий продукт як програмне забезпечення та SCADA зокрема, завжди оновлюється. Також після придбання SCADA у майбутньому, можливо, знадобиться її розширення, т.я. на об’єкті буде запровадження нового обладнання (наприклад, перетворювача частоти). Для впровадження таких нововведень є два варіанти:
1. Найняти компанію Автоматехком, співпрацювати з нею з розробки, впровадження, upgrade, техпідтримки.
Переваги даного методу:
Недоліки:
2. Мати у штаті своїх фахівців, які оперативно у будь-який момент часу за суму меншу, ніж найнята компанія, можуть обслуговувати всі об’єкти. Цей варіант ефективний при великих виробничих площах, що обслуговуються, і при постійній завантаженості персоналу. У цьому випадку витрати на свій штат інженерів є доцільними, але необхідною умовою є постійне навчання персоналу. Тоді перше місце виходять компанії, які проводять курси навчання своїх програм всім бажаючих. І вибір клієнта природно зупиняється такому виробнику, т.к. вигода очевидна для всіх трьох сторін: Замовник отримує продукт для свого бізнесу, що дозволяє йому заробляти, Виробник отримує постійного клієнта, Інженери підвищують кваліфікацію і свою собівартість на ринку праці.
SCADA TRACE MODE представлена в Україні дистриб’ютором, який пропонує клієнтам весь перелік необхідного сервісу, в тому числі навчання.
Навчання SCADA TRACE MODE проводяться онлайн. Права на навчання SCADA надаються лише виробником програми – компанією Adastra Research Group та підтверджуються відповідним договором.
Навчання SCADA в Україні проводяться в Києві компанією Автоматехком та проходять 2 рази на рік.
Тривалість навчання – 2 тижні.
Графік навчання: 9:00 – 16:00 (з перервами).
Вартість – 14550 грн без пдв.
З усіма юридичними особами укладається договір та надаються акти приймання-передачі виконаних послуг.
Учні забезпечуються всією необхідною літературою та методичними матеріалами.
Основне завдання навчання SCADA – надання теоретичних та практичних знань, необхідних для самостійної розробки проектів будь-якої складності за допомогою SCADA TRACE MODE.
Після проходження курсів навчання SCADA видається диплом сертифікованого інженера Adastra, який є основою для набуття партнерського статусу для компанії інженера.
Відмінність від інших курсів – це не семінар, а повноцінне щоденне навчання, як у ВНЗ, з теорією, практикою, самостійною роботою та домашнім завданням.
ПРОГРАМА НАВЧАННЯ РОЗШИРЕНОГО КУРСУ РОЗРОБКИ АСУ ТП В TRACE MODE 6
Тривалість занять 10 днів (80 академічних годин).
Розширений курс розрахований на інженерів з промислової автоматики та на програмістів, які не мають досвіду роботи у TRACE MODE. Курс дає повну інформацію про можливості розробки операторського інтерфейсу АСУТП, створення систем телемеханіки та програмування контролерів у SCADA/HMI та SOFTLOGIC-системі TRACE MODE, а також вступну інформацію про створення MES-EAM-HRM систем у T-FACTORY.exe. Учні забезпечуються літературою (1 комплект ПК). Після проходження курсу видається диплом та присвоюється кваліфікація “Сертифікований інженер TRACE MODE”
День 1
1 лекція. Короткі відомості про AdAstra. TRACE MODE 6: основні характеристики, склад та призначення окремих модулів, методика застосування. Підходи до проектування.
2 семінари. Інсталяція інструментальної системи Загальні налаштування. Інтегроване середовище розробки як інструменту створення єдиного проекту. Методи розробки.
3.4 лекція. Структура проекту. Компоненти проекту: опис, вузол, канал, атрибут. Канали-виклики екранів, програм, запитів до БД, документів. Аргументи. Операції у Навігаторі проекту.
День 2
1.2 лекція. Редагування вузлів. Редагування каналів. Первинне оброблення даних. Описувачі джерел/приймачів даних. Автобудування. Створення каналів у вузлах проекту, зв’язок із описниками.
3 семінар. Створення найпростішої системи моніторингу (візуалізація даних від модуля віддаленого введення/PLC Mitsubishi за протоколом ASCII безпосередньо/через ОРС-сервер/через вбудований драйвер, взаємодія з додатком Windows за інтерфейсом DDE).
4 семінари. Демонстрація та розбір навчального проекту.
День 3
1 лекція. Технології створення проекту. Способи породження бази каналів – від екранів та програм, від джерел/приймачів даних для прямого зв’язку між вузлами. Бібліотека компонентів.
2 семінари. Навчальний проект. Створення інформаційної бази: вузлів, каналів, описників джерел/приймачів даних, конфігурування взаємозв’язків.
3.4 лекція. Математичний апарат TRACE MODE 6. Шаблони програм. Мови програмування алгоритмів IEC 61131–3:Техно ST, FBD, SFC, LD та IL, особливості застосування. Редактор програм. Редактор аргументів. Вхідні/вихідні аргументи. Змінні, константи, функції. Типи даних. Компіляція та налагодження. Виклик програм у вузлах проекту. Прив’язка до атрибутів каналів у вузлах проекту.
День 4
1.2 лекція. Навчальний проект. Створення FBD-програми регулятора, ST-програми дискретного керування. Створення моделі об’єкта. Емуляція процесів регулювання та управління. Перевірка у відладчику. Організація виклику програм, автопобудова каналів за допомогою редактора аргументів, автоматичне прив’язування аргументів до атрибутів каналів.
3 семінар. Навчальний проект. Структурування баз каналів вузлів, налаштування основних параметрів вузлів – період перерахунку, мережа.
4 семінари. Навчальний проект. Налаштування каналів та налаштування параметрів вузла для архівування даних та ведення звіту тривог. Словники повідомлень.
День 5
1 лекція. Редактор графічних екранів. Екранні шаблони. Виклик екранів у вузлах проекту. Аргументи екранів для відображення даних та взаємодії. Ресурсні бібліотеки.
2 лекція. Основні поняття: екрани, прошарки, графічні елементи, графічні об’єкти.
3 семінар. Малюнок технологічного об’єкта. графічні елементи. Динамізація атрибутів ГЕ, створення та використання графічних об’єктів.
4 семінари. Використання ActiveX-компонентів: створення найпростішої системи відеоспостереження на їх основі.
День 6
1 семінар. Навчальний проект. Створення графічних екранів для моніторингу та керування.
2 семінари. Навчальний проект. Організація дзвінка екрана у вузлі. Прив’язує аргументи екрана до атрибутів каналів вузла. Налагодження графічних екранів у редакторі.
3 семінар. Навчальний проект. Експорт проекту для запуску у реальному часі. Запуск проекту. Профайлери. Засоби діагностики та налагодження.
4 семінари. Створення операторського інтерфейсу у контролері WinCon8000/WinPAC.
День 7
1 лекція. Запити до СУБД. Шаблони запитів. Майстер SQL запитів. Виконання SQL-запитів у вузлах проекту.
2 семінари. Навчальний проект. Взаємодія із СУБД MS Access.
3 лекція. Редактор шаблонів документів. генерація документів. Сервер документування.
4 семінари. Канали класу Виклик із ненастроєним викликом, атрибути, приклади застосувань.
День 8
1 лекція. Створення розподілених систем керування. Варіанти побудови нижнього рівня системи керування. Планування інформаційних потоків. Обмін даними між вузлами проекту. Мережевий обмін. Обмін за послідовним інтерфейсом. Шпигун.
2 семінари. Навчальний проект. Створення розподіленої системи.
3 семінар. Резервування в TRACE MODE 6: вузлів, мережі, послідовних комунікацій, плат введення/виводу, PLC, пристроїв віддаленого введення/виводу. Навчальний проект. Резервування операторської станції.
4 семінари. Консоль TRACE MODE 6.
День 9
1 лекція. Локальні архіви МРВ: Звіт тривог та Дамп. Контроль та управління архівуванням у реальному часі. Система архівування даних у TRACE MODE 6. Рівні архівації.
2 семінари. Вибірки із архівів. Обробка архівних даних. Синхронізація архівів.
3 семінар. Драйвери вводу/виводу. Специфікація T-COM.
4 семінари. Конвертування проектів Трейс Моуд 5 у Трейс Моуд 6. Особливості та обмеження конвертування.
День 10
1 лекція. T-Factory 6 як засіб контролю та управління бізнес-процесами в реальному часі: MES, EAM та HRM. Інтеграція T-Factory 6 c TRACE MODE 6 та іншими програмами.
2 семінари. Самостійна робота.
3,4 семінари. Відповіді на запитання.
Тривалість занять 10 днів (80 академічних годин).
Також здійснюється навчання SCADA на території Замовника у будь-якому місті України. Основною умовою проведення виїзних курсів SCADA є навчання від 6 осіб у групі. Запис на такий варіант навчання бажано розпочати за 2 місяці до початку курсів.
Запис на курси навчання SCADA TRACE MODE:
e-mail: asu@automatech.com.ua
тел: 096 501-61-11
Адреса:
01033, Україна, м. Київ, вул. Жилянська, 9/11
Телефон:
(096) 501-61-11
E-mail:
asu@automatech.com.ua
© Automatech.Com, Ltd. All rights reserved